title

Co nejraději čteš?

newsletter
Logo ministerstva kultury

 Kdo je Rostík?

Rostík je malý kluk, bydlí v internetové síti a hledá kamarády a kamarádky, co stejně jako on rádi čtou knížky. Rád ti ukáže, která knížka stojí za přečtení a chce také vědět, jak se ti líbila. Často na počítači soutěží a hraje si, ale pak se zase vrátí ke knížce, protože s ní může ve své fantazii zažít mnoho dobrodružství a poznat spoustu zajímavých postav. S každou knížkou Rostík povyroste, až bude jednou stejně velký jako Rosťa, který už čte knížky i pro dospělé.

Novinky

obalka Barevné notesy - 06.05.2016

Barevné notesy

Pamatujete si, co všechno jste dělali během minulých prázdnin? Že ne? Ale to je velká škoda.

Zkuste si své zážitky zapisovat a uvidíte, že se vám po každém přečtení vybaví tyto chvíle plné zábavy. A jelikož zapomínat je lidské, psaní je tím nejlepším způsobem, jak si uchovat všechny zážitky a kdykoliv si je připomenout.

Zavzpomínáte si, jak jste se měli na školním výletě, na sportovním soustředění nebo na letním táboře, kdo byl váš nejlepší kamarád a jak moc jste se báli na stezce odvahy.

Barevné notesy od tiskárny GRASPO CZ jsou vhodné nejen pro zapisování ve škole, ale poslouží dobře také jako deníčky na všechny vaše nápady, tajná přání a každodenní dobrodružství. Vždyť ručně napsaný deník, to je váš skutečný a jedinečný originál. Puntíkovaný, proužkovaný, s kytičkami nebo s auty, který bude ten váš?

Barevné notesy můžete také vyhrát v soutěži Město jako literární kulisa a Souboj čtenářů. Pokud jste se nestihli do soutěží zapojit, nezoufejte, notesy vám mohou rodiče zakoupit již nyní v e-shopu tiskárny GRASPO CZ. Buďte připraveni na vaše zážitky po celý rok :)

více [nové okno]

obalka Kolik let je Pipi Dlouhé punčoše? 70! - 08.06.2015

Kolik let je Pipi Dlouhé punčoše? 70!

21. května uplynulo přesně 70 let od chvíle, kdy neohrožená Pipi poprvé spatřila světlo světa. Právě tehdy totiž Astrid Lindgrenová věnovala rukopis Pipi svojí dceři Karin jako dárek k 10. narozeninám. A jak to bylo s Pipi dál?

více [nové okno]

obalka Co se děje zábavného - 23.01.2015

Co se děje zábavného

Kolem knížek se pořád děje něco zajímavého. Rosťův kalendář akcí ti pomůže najít, kde zrovna spisovatelé podepisují své knížky, kde se koná čtení, výstava nebo dílna, do které se můžeš také zapojit.
Zrovna tento víkend se hrají zajímavé a veselé pohádky v Divadle Kampa, podívej se...

více [nové okno]

Napiš Rostíkovi